| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Petko..
mám zkušenosti s obojím.Bydlíme na vesnici, kde je malotřídka.
Syn chodil od první třídy do okresního města, protože jsme tam s manželem oba pracovali a měli rodiče...město je vzdáleno cca 20 km.
Když byl ve druhé třídě, porodila jsem další dítě, manžel začal pracovat jinde a já s miminem díky špatnému spojení do města musela syna denně vozit, at mimino chtělo jíst, nebo spát, smůla, jede se prostě do školy..odpoledne bylo lepší, babičky vyzvedly, nemusela jsem spěchat, občas jsem u nich ve městě zůstala..ale i tak naprd prostě..navíc syn byl nekomunikativní dítě, nevyhledávající kolektiv, takže tady o kamarády přišel, jezdili jsme domů velmi pozdě, takže když jsme šli na hřiště už tam děti skoro nebyly..dnes je puberták a ven chodí sám...do žádné té partičky už asi nezapadne.

Mladší dítě pravý opak, komunikativní, přátelské.Hodně jsme to s mužem probírali, protože i my se o naší škole dozvídali různé informace.Navíc malotřídka není pro každého..A i u nás je přímo u silnice, kde je hlavní tah.
Syn sem chodí už třetím rokem a můžu říct, že nelituju, opravdu si malou školu v místě nemůžu vynachválit.Ano, kvalita výuky trochu občas pokulhává, ale líbí se mi, že ředitel přizpůsobuje výukový plán počasí atd.Taky mají malou tělocvičnu, ale přesto jsou v pohybu pořád.Ted napadl na tři dny sníh a tak se škola učila pŕvní dvě hodiny a po svačině si užívaly děti sněhu, v rámci výtvarky vyráběly sněhuláky atd.
Mě se to líbí prostě...Mají hodně pohybu, ikdyž třeba neuměj výmyk na hrazdě, jsou v kondici a mnohem zdravější, než byl první syn v přetopené škole...je tedy fakt, že v naší skole je kapacita třicet dětí..Protože pracuju dál od naší vesnice, musí chodit do družiny a zase-ikdybych přišla v půl páté, pokud je slušné počasí, vyzvedávám si vyřáděné, krásně vyvenčené, špinavé a spokojené dítě, které se domlouvá s kamarády, kdo zítra proti komu bude hrát fotbal.To jsem nezažila se starším, ano, měli v rámci družiny výtvarný kroužek, němčinu, angličtinu už od první třídy i vaření atd....ale ven příliš nechodili.
Tady se prostě žije jinak a kopanou v blátě, z které si dítě těch pět minut domů odvedu klidně i v těch zabahněných teplácích nevynahradí žádná luxusní tělocvična s kvalitním povrchem, kde se ve vířícím prachu zpotí dvakrát týdně při skákání přes kozu a cvičení na kruzích....
taky jsem zjištovala, jak jsou na tom děti po přestupu na druhý stupen ve městě...a protože se nikdo z nich po přestupu rapidně nezhoršil, neměli jsme co řešit..Tím že můžu porovnat, protože první se ve městě narodil a chodil tam celou školu, druhý už dojížděl a tenhle třetí je už vesnickej balík....já jsem s malotřídkou spokojená.Šikana není, protože už od školky jsou děti ve věkově různé skupině a tady to pokračuje, pátáci prvnákům pomáhají a ikdyž se občas poštuchujou, pro klasickou šikanu tu není prostor, protože se všichni známe, tak si to nedovolí a navíc jsou parta prostě...

Musíš si probrat všechny pro a proti....držím palce....my jsme sem prcka taky dali s tím, že uvidíme a kdyžtak ho do města přeložíme...no, neuděláme to, dochodí až do páté, ikdyž nebude možná tak dobře umět anglicky...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.