| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak se množí články o množství dětí s papíry na hlavu, tak narůstá i množství otázek a zmatku.

My je tady nevyřešíme, ale chci se zeptat -
1. Opravdu znáte někoho, kdo má ty papíry neprávem?
2. To omílané určování nesprávných diagnos je myšleno na straně lékařů nebo školských zařízení?
Např. můj otec je pedant, despota, autokrat a rebel, ale není autista. Je divný a je těžké s ním vyjít, ale je naprosto v obraze, nikdy nikdo jej neoznačoval za "nemocného", ani náhodou.
Se synem dělala psycholožka jakési testy (bez mé přítomnosti) čtyři návštěvy, vždy po hodině, teprve poté určila dg. Nevidím zde žádný prostor pro nějaké nálepkování jen tak z plezíru, že si matinka řekla.
3. Dobrých, osvícených, lidských učitelů je pomálu, ano jsou to lidi a platí složenky. Z jakého titulu po nich můžeme chtít "správný přístup"?
Paní v článku uvádí, že "změna přístupu mi změnila dítě" - to se stalo i nám a já stále cítím jakousi výčitku svědomí, že jsem to já (my), kdo je tak zatěžuje.. Ale funguje to, je to jako kouzlo!!

Pro odpůrce integrace - dávám články dva, první je o dětech s poruchami, druhý o nadaných. Obě tyto skupiny potřebují spec. přístup. Mi se to slívá v jedno. Nechápu, jak může někdo nevidět, že děti potřebují něco jiného, než sedět na pr.. a biflovat. Že pro současné nastavení světa je potřeba jiné přípravy. A nestačilo to ani "za nás", to je nesmysl, jistě přežili jsme.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.