Čtu knížku o Týně nad Vltavou (Vltavotýnský poutník) a cituji:
Když v roce 1796 postihl Týn nad Vltavou nejstrašnější požár v jeho histoii, lehla popelem většina města, včetně kostela a budovy školy v jeho blízkosti. Žáci museli být dočasně převedeni do několika volných prostor ve městě - bývalého vojenského špitálu v Podskalí čp. 198, do domu čp. 210 na Malém náměstí a do městského špitálu čp.225. Zároveň proběhla jednání o stavbě nové školy. Ta začala v květnu roku 1798 na místě vyhořelých domů čp. 180 a 179 pod kostelem. ARCIBISKUPSKÝ ÚŘAD VYDAL HNED 1. KVĚTNA 1798 VYHLÁŠKU O POVINNÉ ÚČASTI VŠEHO SOUSEDSTVA NA STAVBĚ NOVÉ ŠKOLY: "KAŽDÝ Z MĚSŤANSTVA A OBYVATEL PŘISPĚJE JEDNODENNÍ PRACÍ RUČNÍ, NEB SE Z NÍ 12 KREJCARY VYKOUPÍ". Příštího roku byla škola otevřena.
Takže to nebyla originální myšlenka komunistů, aby si občané svépomocí zvelebovali obce a stavěli společné důležité projekty. A přitom jsou socialistické akce Z v současné době tak vysmívané, ale v dávné minulosti se to dělo také a komunisté si zřejmě vzali jen příklad. Pro mě novinka, člověk se učí celý život....
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.