Přidat odpověď
Tak ono je to obecně dost složité téma. Ano s teroristy, či zločinci by se vyjednávat nemělo, páč je to krom jiného blbý precedens, nicméně ve skutečnosti se to dělá, všechny země to dělají, akorát se o tom pokud možno nemluví. Většinou se to "zakryje" a zprostředkují to nějací neutrální prostředníci. V mnoha případech se to veřejnost ani nedozví jak to bylo a je to tak i dobře.
Ovšem tohle celé je dost divné a myslím že půjde o nějakou skrytou hry tajných služeb. Ono vůbec co tam dělala zrovna tahle pětice lidí, zrovna tihle a zrovna tam ... I ta rychlost vyjednání, holky v Pákistánu vězely tuším 2 roky, a i u jiných rukojmí to obvykle trvá poměrně dlouho. Tady "jen" 5 měsíců. Zdá se že na tom někomu sakra záleží.
Můj osobní tip - mění se agenti za agenty.
V kontextu toho jak se naše vláda "stará" o jiné občany v nouzi, třeba zrovna české občany - děti v Norsku, je to velmi zjevný nepoměr. Takže to co mi na tom vadí je, že stát se stará, ale jen o některé.
Jinak si obecně myslím že stát by se měl start a pomoci svým občanů, ať se do do problému dostanou jako nevinní civilisté, dobrovolníci či novináři v krizových oblastech, či i svou vlastní (údajnou) "blbostí".
Občanství by nemělo být cárem papíru.
Předchozí