| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já myslím, že spíš než jestli to či ono je manipulace je důležitý, jak na to člověk zareaguje (tj. jedna věc je, že to na nás někdo zkouší, druhá, jestli se "necháme").

Navíc často je do té manipulace přimícháno i to, že je to člověk, kterého máte jinak rádi nebo je vám i blízký. To je pak mnohem těžší (aspoň pro mě), než odpálkovat nějakýho cizího agenta s teplou vodou.

Zažila jsem takto třeba osobu, která se de fakto vnutila na svatbu za svědka. Viděla jsem to v přímým přenosu - svatebčani uvažovali nahlas ve stylu "přemýšlím, zda požádám o svědectví svoji sestru nebo tebe" a dotyčná osoba zareagovala tak, že byla požádána ona, a těm svatebčanům už to bylo blbý odmítnout.

Jo, jejich blbost, že se o tom zmiňovali, dokud to neměli rozhodnutý najisto, ale jsem přesvědčená, že ze strany toho člověka to byla manipulace jak prase, protože jsem ho pak viděla takto se "pozvat" ještě v další řadě případů - na přespání, na různý akce... s tím přespáním to třeba dělal tak, že neměl auto a měl to domů daleko (což všichni věděli), takže když byl na návštěvě někde u kamarádů, tak se ani nepokusil hlídat si, kdy mu jede poslední bus nebo vlak, až už všechno ujelo, a pak s nevinným úsměvem prohlásil něco ve smyslu "jsem nucen vás požádat, abyste mi na noc poskytli azyl".

Což v zásadě nebyl problém, vešel se, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že tohle má říct především hostitel, a když to udělá host, tak je hostitel postavenej do blbý situace, protože by mu musel aktivně říct, že se mu to nehodí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.