| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dotaz pro majitelky a majitele křivých zubů - máte někdo zkušenost s fixními nebo snímacími rovnátky ve více než středním věku? Mám hodně křivé spodní zuby, proto se mi špatně čistí a vzniká pak zánět krčků. Parodontózu nemám a můj dentální hygienista tvrdí, že by mi rovnátka prospěla, v čemž se shoduje s mým zubařem. A asi bych si měla pospíšit, sice se při čištění velmi snažím, ale parodontózy se bojím.

Raději bych snímací rovnátka na noc a klidně i na pár hodin přes den, ale když jsem tenhle požadavek před několika lety (nakonec úspěšně) vznesla u tehdy šestnáctileté dcery, byla jsem na ortodoncii za exota. Z fixních rovnátek mám obavy kvůli náročnější zubní hygieně, jídlu a pak taky - pardon - intimnímu životu (do detailů snad zacházet nemusím).

Zajímají mě tedy zkušenosti s výše zmíněnými aspekty fixních rovnátek (zejména s tím posledním, protože bych si skutečně nerada nabourala velmi pěkný vztah, jehož součástí je i intimita, kvůli rovným zubům) a pak s rovnátky v mém věku.

O argumenty proti neprosím, sama mám jisté pochybnosti, ale těm dvěma pánům, co se mi pěkně starají o chrup, důvěřuji.

Děkuji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.