Monty, nemotám, právě že to rozlišuji, a domnívám se, že rozdílné hormonální hladiny stojí za určitými typy chování a např. používání totožných předmětů k různé hře u dětí (většinově, ne každý kluk bude s klackem tlouct do všeho kolem a ne každá holka bude tentýž klacek balit do listí a broukat mu ukolébavku).
Fotbal je dle mého zcela společenská záležitost (že kluci víc a holky míň). Do toho bych hormonální hladiny vůbec netahala.
Vyměňování kol souvisí více s fyzickou silou než hormonální hladinou. Taky jiná věc.
Vyrábění v dílně již trochu jde do toho většinově technického myšlení mužů (prostorová představivost např. a další, spojeno s funkcí mozku, o které tedy nejisto, jak to je, možná jen vychováno od kolébky).
Hormonálními hladinami je dle mého ovlivněno např. větší množství boxerů než boxerek (ano, samozřejmě, že jsou), a když se pak ve stáří hladiny vyrovnají (opravdu úplně?
), tak již nikdo boxovat nezačne, protože u obou pohlaví nastupuje úbytek sil, dynamiky a pružnosti, a absolutní hladina testosteronu je u obou pohlaví nižší, než za mlada. Takže boxovat nezačne ani babička, ani dědeček, který do té doby nezačal, naopak obvykle oba přestanou (až na výjimky).