| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ufff, tak jsem to přelouskala. :-) Musím říct, že mě to hodně zaujalo. Překvapilo mě, jak moc se ty školy liší. Přitom by si člověk řekl, všechno soukromé školy, všechny mají rozšířenou výuku angličtiny, všechny projektové vyučování.... tak čím by se lišily? Nejvíc mě teda zaujala (tím nemyslím, že bych tam chtěla dát své dítě) škola Parentes. Na žádnou podobnou jsem ještě nenarazila. A dost mne teda zarazilo, že některé školy děti odměňují věcmi. A ještě postřeh na závěr, nikdy by mne nenapadlo, že soukromé školy budou mít takové problémy s místní samosprávou a komunitou...
Přestože jsou to školy zajímavé, tak pro nás není vhodná ani jedna. Problém je především poloha, kromě BeeHive jdou všechny hodně z ruky a pak stále bych si přála, aby syn navštěvoval základní školu státní, přestože věřím, že kvalitní soukromá škola může dát něco navíc. Jsem přesvědčená, že na základní škole by se dítě mělo mimo jiné naučit i vycházet s různými typy dětí z různých typů rodin, poznat různé názory, jak je svět pestrý. Tuhle příležitost už na žádném dalším stupni mít nebude.
Díky tomu čtení jsem si i trochu ujasnila své požadavky na školu a hlavně je asi bude umět lépe formulovat. Tím individuálním přístupem a malým počtem dětí ve třídě jsem nemyslela, aby jich tam bylo méně než 10, to už mi přijde trochu extrém. Má představa byla kolem 18, tak 15-22. Individuální přístup byl myšlen tak, aby učitelé byli schopni pracovat s "rychlejšími a pomalejšími" žáky a například jim dávat práci navíc nebo jim naopak ubrat a pomoci. Každopádně bych chtěla, aby se děti více zapojovaly, než je na státních školách stále běžné, byly vedeny k tomu přemýšlet, jak něco udělat a podobně. Systém klidně může být i poněkud striktní, pokud je důstojný, a je mi úplně jedno, jestli se budou učit číst genetickou metodou nebo klasickou. Stejně tak mi je jedno, jestli matematika bude podle hejného nebo ne. Spíš mi jde o nadšení učetelů a vedení dětí k samostatnosti, zodpovědnosti a touze po vzdělání. Prostě takovou "českou mezinárodní" školu. :-) Existuje v centru taková?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.