| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím z rodiny, nejbližších kamarádů.

A za jakých podmínek? A nechali byste se k tomu případně domanipulovat nebo dotlačit?

Zaujalo mě, co napsala jedna uživatelka na jiné diskusi - že kdyby se tchýně dověděla výši jejich rodinných příjmů, tak by je donutila dávat aspoň 20 tisíc měsíčně švagrovcům, protože oni na tom nejsou tak dobře.

Nevím, nakolik to bylo myšleno s nadsázkou, ale úplně se mi z toho otevřela kudla v kapse. Neumím si představit, ani že by na mě někdo vykonával nátlak, abych mu to takto dávala, ani že bych já vykonávala nátlak, aby to někdo dával mně.

A přemýšlela jsem, jak to vlastně mám já. A dospěla jsem k závěru, že

- svým pěstounům ~s~~s~ bych byla ochotna přispět skoro na cokoli, na co bychom měli a oni by to potřebovali

- hodně dobrým kamarádům bych byla ochotna pravidelně přispívat na jídlo a bydlení, kdyby se dostali do nějaké dlouhodobější nouze, případně jednorázově přispět na koupi nějaké větší věci, která by byla buď potřebná nebo by to pro ně byla "životní srdeční záležitost"

- dobrým známým bych byla ochotna občas něco "podstrčit" na přilepšenou, ale ne pravidelně.

Ale nic z toho bych nedělala za předpokladu, že by se mě k tomu ti lidi snažili manipulovat, a krom svých pěstounů ~s~~s~ bych ani těm nejlepším kamarádům nepřispívala PRAVIDELNĚ na zvýšení jejich životní úrovně (tj. ANO na to, aby je nevyhodili z bytu a aby měli co do úst, NE na to, aby mohli jezdit na hory nebo častěji chodit do kina).

Ale je to jen hypotetické, protože si neumím představit, že by to někdo po někom VYŽADOVAL.

A jak to vidíte vy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.