| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

také potrvzuji!
Syn byl od miminka nespavec (krásně spal jen 14 dní po porodu). Od té doby neměl naspáno 12 hodin za 24 h ani náhodou! o tom, aby bylo v kuse víc jak 3 hodiny jsem si mohla nechat jenom zdát - kdybych měla kdy... Furt někam spěchal a byl děsně rychlej - to je tedy dodnes - ve všem a pořád. Když byl jako batole, stačilo se na něj jen dívat a člověk byl servanej jen z toho koukání...~b~....
Nespal, nejedl, docela dost se naplakal, byl jako miminko hodně dráždivý - každou změnu obrečel (šlo se do vany- řev, šlo se z vany-řev, šlo se ven/oblékání - řev, šlo se domů/svlékání - řev...atd. )

zato ale na 18-ti měsících uměl komplet celou abecedu velkých písmen a znal čísla 0-9 (měli jsme pěnové puzzle s písmeny a čísly)... ve 2,5 roce uměl číselnou řadu do 31 - objevil kalendář a před třetím rokem uměl číselnou řadu do 150 - šily jsme s mamkou kapsář do školky a on objevil krejčovský metr. Uměl toho ve třech letech spoustu - dopravní značky, značky aut, jména všech dinosaurů z dětské knížky (když jsem je spočítala, bylo jich 76). Na třech letech krásně mluvil a měl obrovskou slovní zásobu.
O nějakém učení nemohla být ani řeč - páč co se řeklo, to si pamatoval. Všechno ho zajímalo. Nikdy jsem ho třeba neučila barvy etc. - všechno se naučil jen z běžné konverzace.

ADHD nemá, jen je prostě strašně rychlej vlastně ve všem - neurolog je z něj v šoku - jeho EEG (je migrenik, na eeg chodí co rok) loni (to mu bylo 9,5) bylo prý na úrovni 15-ti letého... U zubaře taktéž - loni na panoramatickém rentgenu se zubař zděsil, páč už má v kosti založené zuby moudrosti - komplet druhý chrup už dávno má. Druhé jedničky mu vyrostli v čerstvých 5-ti letech.

Blbý je, že je narozen v září, do školy šel v čerstvých 7-mi letech a ve třídě je druhý nejstarší. Už mu teď nastupuje puberta a v tom je tedy ve třídě první opět první. Učka je z něj v šoku - dokonce jsem kvůli tomu byla i ve škole (frajeří, je neustále v opozici, přestal v hodině pracovat, tj. hlásit se..., on, který měl dříve všechno první a nejlepší, byl aktivní a spolupracující.... ). Je to jedničkář pořád, ale je s ním díky tomu teď těžká domluva. Naštěstí učku mají velmi rozumnou a i složení třídy není standardní - vyniká tam intelektově 5 kluků (on je mezi nimi), ti vedou třídu. Holčičky tam jsou všechny šedý průměr. Jen jedna je chytřejší (shodou okolností synkova kamarádka ze sousedství) - nosí domů jedničky a dvojky, ale na tuhle pětku nemá.
Co mě ale nejvíc mrzí, loni měli výbornou učitelku, tu on miloval, ale byla odejita - byla mladá, ale skvělá, zásadová a měla všechno pod kontrolou - děti si dokázala srovnat a současně s nimi zvládala mimoškolní akce a všelijaké projekty. Takhle je taky výborná, ale jinak a tak moc mu nesedla - je klidná, vyrovnaná, ale trošku chaotik, takže leccos co v hodině naplánuje nevyjde, což on velmi těžce nese a tím jeho vztah k ní dosti trpí. Protože ona zahlásí, že se to dodělá příště a žádné příště není. On s tím počítá a ono nic - tohle on není schopen pochopit a uchopit a bohužel ani já mu nejsem v tomhle schopna pomoct - vysvětlování z mé strany nepřijímá. Jeho slova jsou - Mami, paní učitelka je strašná lhářka, protože slíbila to a to a zase to nedodržela!! Jsou to maličkosti, ale v jeho očích je to strašná trága...:(

Plánovala jsem, že ho dám o rok dřív, ale zkomplikoval mi to jeho zdravotní stav v 5-ti letech začal mít migrény, objevili mu vysoký tlak a pak i VVV ledviny - rok trvalo, než se to zjistilo další půl rok než se to dovyšetřilo a odoperovalo (čekací lhůta na operaci půl roku jako akutní případ~n~), takže šel nakonec tak, jak měl...

Dcerka oproti němu je nebe a dudy - měla jsem tendence srovnávat a ....až jsem si říkala, že ona je ... prostě hloupá... než jsem pochopila, že je prostě normálně chytrá.
A že je normální, že tahle barva je travičková a tahle sluníčková, že neletí kos a straka ale ptáček.... Budou jí tři a zvládá bez chyby číselnou řadu jen do 10-ti, jistě spočítat věci zvládá jen do tří, občas se jí podaří do 5-ti. O písmenka se začala zajímat až teď....
Zato krásně spí, jí, je empatická, krásně si hraje, miluje vysvětlování a povídání - čím víc, tím líp.... U synka to bylo všechno šup, šup, hrc, prc člověk byl neustále v pokulusu jak fyzickém, tak psychickém....


Njn.... pardon, jsem se rozepsala...:(
Pro zakladatelku - jo, asi budeš mít chytré dítko - to je furt lepší, než mít doma placku a mouchy snězte si mne... Garantuju, že nudit se spoustu let vůbec nestihneš!~3~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.