| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Filipe, já bych nejedla zvířata, která jsou - jak to napsat - inteligentnější, vycvičitelná, tzn. jakýsi "vyšší" druh, co se týče rozumu. Pes, kočka, kůň (máš doma, víš, co ten kůň umí, dokáže), slon, medvěd, delfín, papoušek, potkan, opice, je jich víc samozřejmě...
Do této skupiny sice patří i prase, ale tam jsem sama v rozporu s výše uvedeným, protože prostě vepřové jím, nepřemýšlím nad tím, je určené v naší kultuře k jídlu, chová se na maso. Neznám nikoho, kdo by měl prase jako mazlíčka (i když jsem o takových případech četla).
Koňské maso je takové další "nejběžnější" z těch jatečních zvířat, ale pokud bych nemusela, je to jak píšu výše. V normálních podmínkách ho jíst nebudu, když bych ho ale snědla omylem, nezblázním se z toho. Vědomě z výše uvedených nic.

Asi tak - když se podívám na svého psa, jak se mnou komunikuje, jak rozumí spoustě věcí, jak brečí, jak se raduje, jak ji něco bolí, jak si hraje nebo umí dát najevo, co potřebuje, nedokážu si představit, že bych něco takového (i cizího, neznámého) měla pozřít, a to platí i o těch dalších zvířatech, o kterých vím, že vnímají.

Na pustém ostrově nebo na Sibiři bych ale něco z toho přehodnotila, medvěda bych asi dala, pro mne je to o jakémsi stupni inteligence, nevím, jak to více upřesnit. Ale bavíme se asi jen o běžné konzumaci, že. :-)




Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.