| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Anett, ja ti tvou viru nijak neberu, ver si kolik chces.

Mne u vericich smahem udivuje, ze veri na nejakou osobnost, ktera nikdy nebyla historicky prokazana, a posleze tuto osobnost a jeji vyroky a ciny prosazuji v diskuzich jako dukaz, toho ci onoho lidem, ktere nazyvaji ateisty, prichazejici o .... dopln, co v tom sama nachazis, ale nepis mi to, nejake zmeny v mem pojeti tim nedokazes.

Co se tyce mne, nikdy jsem nemela potrebu se nejak "duchovne hledat", jak se to podobne nazyva. To je potom velice tezke takoveho cloveka presvedcit, ze o neco prichazi.
K jine odpovedi od tebe, kterou ted nebudu hledat (EMMA, naskocilo mi tam jedno m navic).

Lide, kteri zili pred vic nez 2000 lety, meli uplne jine potreby, nez lide o 1000 let pozdeji a nez dnesni lide. Jejich zapisy - zapisy jedincu, kteri meli zrejme jine moznosti a jine zajmy, nez vetsi okoli - muzou byt nejakou zajimavou upominkou, jak lide zili/mysleli (=a to velice mala vetsina, kteri meli ty moznosti) v te dobe. Zakladni potreby lidi se nemeni. Moralni zaklady rovnez ne tak rychle. Moralni zaklady, ktere verici v bibli vyctou, jsou vlastni i kmenum, ktere o nejacich bozich belochu a nejakych zapiscich v nejake knize, ktera se nazyva Bible, nikdy neslyseli. Neprichazeji k nim s misionari, kteri sveho boha prosazuji, a to hodne casto pres mrtvoly.

Tohle je taky zajimave: ze muze(te - vy verici) vysvetlovat neco 2000 let stareho jako podstatne dulezite, ale lidem, kteri ziji jinde, maji jinou kulturu/bohy, totez nepriznavate. MUSI verit stejne, jinak je to spatne. Ze to probihalo vetsinou pred staletimi na veci nic nemeni - vnucovat tu pravou viru mecem, kam verici slapne, nepovazuju za nejake pravo. Zrovna tak, jako nepovazuju za pravo viry jine vnucovat ji "nam" spravne vericim.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.