| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak byste řešili pomoc zemím třetího světa, vzhledem k populační explozi a měnícímu se klimatu na naší planetě?

Za posledních 500 let vzrostl počet obyvatel světa z asi 300 milionů na dnešních 7 miliard. V roce 2050 by jich mělo být už 10.

Je jasné, že s tímto půjdou ruku v ruce hladomory, chodoba, epidemie a migrace, která již započala. Měnící se klima a tím způsobený nedostatek vody a potravy toto vše ještě umocní.

Dneska ráno mi na FB přistál nějaký článek s hladovějícími dětmi a bylo mi z toho dost zle. Bohužel si uvědomuji, že vysoká úmrtnost v těchto zemích udržovala lidskou populaci a tím i přírodu v rovnováze. Nejsem si jistá, jestli ona pomoc by vlastně nebyla z globálního hlediska kontraproduktivní, i když z hlediska těch jednotlivých lidí se nedá pomoc prakticky ze soucitu a lidské sounáležitosti odmítnout.

Jaký máte názor na "pomoc" zemím třetího světa. Já zatím názor utvořen nemám, jednoduše nevím. Asi nelze těmto lidem nadiktovat, že mohou mít jen jedno dítě, tak jako tomu bylo jeden čas v Číně. Pokud se v Evropě zabarikádujeme, odmítneme migranty a necháme je tam se s tím "poprat", tak to bude pro mnohé nehumánní, i kdyby měli zničit sami sebe a ve výsledku by pomohli stejně jen zlomku těchto obyvatel. Evropa je nejhustěji zalidněný světadíl a má asi 750 milionů obyvatel. Jenom v Africe je momentálně jedna miliarda obyvatel, další miliardy obyvatel v Asii mají horší životní úroveň jak Evropané. Všechny je nepobereme. Někteří vědci si myslí, že pokud by se v těchto zemích zvedla životní úroveň a měli určité sociální jistoty, nepořizovali by si již tolik dětí. Já si nejsem teda jistá. U určitých skupin obyvatel vidíme, že sociální jistoty mají a mají dětí jako smetí, možná právě kvůli tomu ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.