| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

withep, nevím přesně, na co se ptáš, učitelky asi budou odpovídat až odpoledne, můžu za sebe jako matku -
- hlavní věc je, že je to o lidech - jako vždy a všechno.

Potkali jsme už ve školce ředitelku, která neměla ani tušení, pořád mě honila pro nějaké papíry, naproti tomu právě tam jsme měli úžasnou učitelku, která chodila na školení a semináře a hlavně ze svého srdce dokázala s Riškou pracovat, zapojit a mi dávala tipy, co mám číst, dodnes na ni vzpomínáme a stýská se nám, oběma :)

Ve škole jsme narazili na lidi, kteří ponětí měli, ale byli tak arogantní a povýšení, že s nimi nebylo možno vyjít. Jejich představa o postižení, ačkoliv erudovaná, podložená vzděláním a praxí, byla taková, že dítě se srovná vývojem a drilem tak, aby bylo schopno se integrovat do běžné třídy, kam bude ve třetí (4-5) třídě přesunuto a zapadne bez potíží nebo je to "případ", který k nim nepatří. Namísto jejich podílu na tom vývoji jsi ty byla za tu matku s růžovámi brýlemi, tvé požadavky a očekávání naprosto nemístné, obtěžující, nulová ochota, vstřícnost. TO tě zadupává natolik, že v jedné fázi nakonec pochybuješ i o svém vlastním duševním zdraví..

A naopak v nynější škole jsme mezi lidmi, kteří se postaví na hlavu, aby to fungovalo - a funguje to. Ano, při první schůzce mi učitelka přiznala, že takové dítě nikdy neviděla. Už v té chvíli měla pročtené jeho papíry a za sebou rozhovor s výchovnou poradkyní plus příslib školení, které prošla ještě před nástupem Ríši do jejich školy. Na počátku jsme se neznaly a nyní chápu, že se nechtěla nechat ovlivňovat mými poznámkami, přesto jsem počáteční uzavřenost nesla těžce. Ale po 2-3 měsících, kdy už do toho pronikla, Rišku poznala a prošla pár školeními, si navzájem vyměňujeme poznatky, knihy nebo internetové odkazy.

K tomu ještě nutno připomenout, že všechna ta teorie nestačí. Je potřeba mít velké srdce, ochotu a chuť, dítě poznat a pracovat s ním, s konkrétním človíčkem. Každé je jiné a o každém bychom (matky) dokázaly napsat knihu :) - která by se mohla lišit od předkládaných teorií.

Je to hrozně těžké a nikdy nevíš, na koho narazíš.
Jako problém vidím volnočasové aktivity a nekonečné boje s úřady. Je toho hodně, tak je fajn, když aspoň v jedné oblasti má člověk klid :)

Ještě chci podotknout - pro ostatní maminky - ty děti tráví ve škole půl dne, svěřujeme je cizím lidem; pokud si nejsme jisté, že tam bude v dobrých rukou, je to pro nás nesmírně vyčerpávající - vyplatí se hledat a pak spolupracovat! Taky se bojím, že jsem to teď zakřikla, nebo jaké změny časem nastanou, ale už vím, že takoví lidé existují a že právě je Riška potřebuje kolem sebe.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.