| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ještě bych doplnilo to s tou neschopenkou, Samarlu to píše dobře, přemýšlela jsem nad tím, ale v podstatě nemají jinou možnost když je postavíš před hotovou věc.
Předem tě nikdo nemůže donutit si ji nechat vystavit, a když pro ni napochoduješ klidně až v v den porodu, či den předem, tak zpětně ji vystavit nelze a odmítnout ji v porodnici vystavit prostě nemůžou, co taky nadělají. Je to vlastně stejná situace jako u předčasného porodu, prostě vystaví porodnice až si řekneš.

I když jsem v zákoně viděla že je tam napsáno, ..
... §57 f) pojištěnky, která doložila potvrzením orgánu nemocenského pojištění, že nemá nárok na peněžitou pomoc v mateřství z žádné pojištěné činnosti, a to od počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu,

píšou po doložení že nemá nárok na PPM, ale to nevím jak by zjišťovali, já v praxi tento typ neschopenky měla a nikdo po mně nic dokládat nechtěl, ale na sociálce se asi budou dost divit, tipuju že se to zatím nikdo v republice nepokoušel vyměnit (PPM za kratší neschopenku)

Akorát myslím že ji doktor neukončí dřív než po těch 6 týdnech po porodu, je to zas přímo v zákoně, ale kdo ví, třeba se pod to někdo podepíše ..

A podotýkám že neschopenka by asi řešila formálně i ten "problém" s mateřskou dovolenou, protože neschopenka omlouvá z práce, tudíž není třeba nastupovat na mateřskou.

Upřímně by mne zajímalo jak tento oříšek nakonec vyřešíš. ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.