| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak u nás taky boj, ale už se to snad lepší (4 třída :))). Když jsem vzala syna v pololetí 1.třídy domů,tak ze začátku to bylo super, nadšený do všeho, později bojkot, nechtěl nic dělat. V určité míře to trvá doteď,ale myslím,že už to i pochopil, sice je hodně pomalý,ale už více méně spolupracuje.
Do třetí třídy jsme měli hodně projektů, výletů, výuku takovou volnější, přezkoušení též,ale časem ho to už nějak neuspokojovalo, asi potřeboval třídu, kolektiv,né jen mě. Teď jsme v Březové, má online hodiny po skypu (4 hodiny týdně) a chytlo ho to, i když tam jedou hodně školně, samé poučky, teorie v čj, odůvodnění (to jsme předtím moc nedělali), ale synovi to nevadí, chce to umět, protože to umí ostatní a mu příjde normální to umět (kdybych ho do toho nutila jen já,tak by řval,že to k životu nepotřebuje) Já mám ulehčenou práci, protože jim to vysvětluje pan učitel a i když to musím potom se synem probrat ještě jednou, už to není tak náročné, už ledacos chápe z hodiny.
Takže já vás uplně chápu, vždycky jsem si po přečtení různých domškoláckých diskuzí myslela,že se všem ostatním daří, děti nadšené, spolupracující,ale teď si nemyslím,že to tak je u každého a stále. Asi na každého příjde časem krize, chce to jen vyzkoumat jak z toho ven. Buď něco změnit (klidně i kmenovou školu, i když já si na tu předchozí neztěžuji,ale každá má jiný přístup a o tom to je), nebo přidat kolektiv, nebo udělat výuku jinak,nebo s dítětem uzavřít dohodu, k(ale to chce na to mít věk) Chce to asi zkoušet.
Vůbec bych se ale nebránila (a hlavně si nic nevyčítala) dát dítě do dobré komunitní či jiné alternativní školy, pokud by to bylo možné.(Mariko, v komunitní škole by asi to,že jste pozadu tolik nevadilo,ne???) A také jsem se už odnaučila si dávat neúspěch dítěte za vinu, protože dělám co je v mých silách, v klasické škole o 30-ti hlavách by to lepší nebylo, nemají na dítě tolik času, kolik jim věnujeme my.
Když jsem měli volnější režim,tak jsem věděla,že dítko do školy poslat nemůžu, že spoustu věcí děláme jinak, nebo vůbec, nebo to tolik neprocvičujeme,ale teď se už nějak srovnal (asi je to tou Březovou, děti tam mohou dělat klasické testy (dobrovolně), přezkoušení je normální zkoušení..),takže jsme si v té výuce tak nějak jistější, i když u syna by to ve škole vázlo zase na té pomalosti, u přezkoušení to tolik nevadí, pan učitel má trpělivosti dost a už syna zná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.