| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na facebooku se ke mně prosdílel článek o paní, která porodila dítě, u něhož testy během těhotenství (ultrazvuk, krev) neodhalily Downův syndrom. Kdyby věděla diagnózu včas, šla by na potrat. Ale to se prostě nestalo, dítě je tady. Samozřejmě teď celá její rodina kvičí (statistikám navzdory... přecejen 100% úspěšnost tyto testy nemají a každý to snad ví), že za to může nemocnice, ale to je asi normální, že je tendence na někoho ukázat prstem. Prý to nebyla první snaha o dítě (jak jsem pochopila, předtím se to asi nepovedlo; paní má 29 let) a s partnerem se na potomka moc těšili. Takže se teda radovali že se povedlo, miminko se narodilo, padla diagnóza... a skončilo v kojeňáku. Mě se z toho obracejí všechny vnitřnosti už několik dnů, co jsem to četla. Matka že má trauma a bla bla bla, že nebyla připravená a bla bla bla... ale že mrňous někde v ústavu pláče po mamince, to ti ohromně traumatizovaní rodiče už neřeší... hlava mi to nebere, jak se někdo může na svoje dítě takhle vykašlat. Těšit se, nakoupit hromadu hovadin, hladit si pupík, a pak ho nechat, když už je na světě, protože se stala chyba. Náhodou jsem se o tom bavila v kruhu kamarádek a překvapilo mne, že jsem byla se svým postojem jediná, vesměs vyjadřovaly pochopení pro matku, nebo to bylo takové opatrné. Co na tu situaci říkáte vy? A prosím, zužme diskuzi fakt jen na tuhle situaci (až do porodu se diagnóza neví, všichni se na dítě těší, a až přijde na svět, zjistí se, že je problém), nechme stranou otázky potratu, ponechání dítěte k adopci pro které se ženská rozhodne už během těhotenství atd., to jsou úplně jiná témata.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.