Přidat odpověď
"V západních zemích nastupují děti do kolektivních zařízení mnohem dříve"
A na to jsi přišla jak? Mám zkušenost například z Kanady, kde sice jako jdou do školky dříve, ale jen na pár hodin pár dní v týdnu, školky jsou tak drahé, že se to nevyplatí celodenně a každý den. Sice tam není žádná oficiální rodičovská, ale lidem stačí mít odpracováno 10 let, aby měli nárok na důchod, takže je celkem zvykem, že jsou matky doma nebo pracují na částečný úvazek po celý první stupeň dítěte a pak teprve jdou do práce.
Kamarádka v Anglii podobně, děti chodily na pár hodin do školky a ona 2x v týdnu na částečný úvazek. V USA zrovna tak. Co vím, tak v Německu je také spousta matek po první stupeň dítěte doma nebo mají částečný úvazek. Výjimka je snad jen Francie, kde se strčí dítě do jeslí, jak jen to jde. Ale zase jak kdo.
Nenech se tak krmit tím, co je nám tady předkládáno. U nás je zvykem být do 3 let doma a pak šup dítě na celý den do školky a na plný úvazek do práce, člověk se s dětmi ani nevidí. My si totiž narozdíl od západních zemí musíme odpracovat pěkných 35 let, abychom měli důchod, zatímco oni si tu péči o děti mohou pěkně rozvrhnout a nemusejí se bát, že pak budou mít smůlu a budou jim chybět léta. Ve výsledku můžou strávit s dětmi víc času během jejich dětství než my.
Předchozí