| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Souhlasím. Na VŠ nikdo neřeší, zda byl gympl osm let, nebo čtyři, nebo přišel z průmyslovky. Myslím si, že gympl je nejsnažší cestou k VŠ. A pokud studující ještě neví jakou VŠ, pomůže mu najít odpověď. Z ostatních škol je mnohem těžší se na VŠ dostat nebo bylo, za mých let. Opravdu jsme byli nadrceni vědomostma napříč obory, a tak pro nás testy nebyly tolik těžké.
Když srovnám své setrvání na ZŠ a na gymplu, tak gympl vítězí a škoda, že jsem na něj nezdrhla mnohem dřív. Zatímco na základce se objevovaly hysterické učitelky, co nezvládaly školní sígry, na gymplu nic takového nebylo. Myslím si, že by jim ani neprošlo, kdyby byly k některým studentům tak slovně sprosté. Zatímco na ZŠ se zastavila výuka, když učitelka řešila kázeňské problémy těch, co moc chytří nebyli, ale dělali bordel v hodinách, po škole atd., na gymplu tohle neexistovalo. Jsem studijní typ a na gymplu to prostě ve srovnání se ZŠ bylo násobně lepší. Prostě ta kultura prostředí a učitelů byla lepší. Byla tam větší úcta, jak mezi žáky, tak učiteli. Samozřejmě i na gymplu byli chytřejší studenti, co jim šlo všechno a ti, kteří tak tak zvládali, ale přesto se časem chytli v jednom, ve dvou předmětech, s nimiž úspěšně pokračovali na VŠ a dnes se touto oblastí živí. Nesleduji, jakou úroveň mají dnešní základky, ale za nás, i když jsem chodila na relativně vyhlášenou základku byly osmileté gymply lepší. Měli o několik levelů lepší jazyky a málokdo ze čtyřletého gymplu srovnal náskok těch, co s jazyky začaly intenzivněji už na osmiletém gymplu. Prostě jazyky na ZŠ za mě byly spíš podprůměrné. Taky u nás němčinu učila dřívější ruštinářka, zatímco na gymplu němčinu učila doktorka z FF.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.