| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

77krásko, zajímavá otázka.
Nebyla jsem na žádném dlouhodobém, byla jsem jen na řádce kratších.

- Všechny pobyty mi daly super vejlet, paráda album fotek, suvenýry, dle lokality třeba koupání v moři či vidění zajímavých památek.

- Některé mi dost vylepšily jazyk - ale to pouze ty, na kterých jdem byla sam, ne s bandou. S bandou, byť jsme nebyli pořád po kupě, to prostě nenutilo k plné jazykové samostatnosti a nějak se to na mně jazykově vůbec neprojevilo.

- docela hezkou sumičku. Krom výměnných pobytů v rodinách, kde jsem peníze žádné nedostávala a ještě na mě rodiče něco málo připláceli, jsem si vždy ze stipendií přivezla slušný zbytek peněz.

- dobré kontakty. To ale pouze ty pobyty, které byly nějak navázané na můj obor. Z pobytů "jen tak" či pobytů vystřelených zcela mimooborově nemám už dnes nikoho, to prostě vyšumělo.

- naučení se konkrétních metod, které do ČR dorazily až o nějaké roky později. Opět pouze oborové pobyty a to navíc jen dva z nich, kde jsem byla až v rámci postgraduálu a uměla to pořádně využít.

Rozhodně nelituju, že jsem někde byla, ale zároveň extra nelituju toho, že jsem si nenatahovala základní studium (proto jsem jela jen na krátkodobé, abych to stihla o prázdninách). Lituju, že jsem nejezdila víc potom na postgraduálu, kde to natahování už chleba nežere, ale to bohužel byl důsledek osobních problémů s patologickým žárlivcem. A když jsem od něj konečně odešla, tak zas postgraduál skoro končil a potom možností vyjet za "cizí" peníze prudce ubylo. Pevně doufám, že se mi poté, až děti trošku odrostou, zase povede jezdit :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.