Přidat odpověď
Pokusím se to napsat stručně v bodech.
1. Nemocnice mu opravdu moc nepomůže, pokud mladík není motivovaný k léčbě. Podepíše reverz, odejde a bude opět v začarovaném kruhu - alkohol, sbírání z ulice, myšlenky na sebevraždu, alkohol,.... .
2. Práce momentálně není to nejdůležitější, na snahu, aby si ji udržel bych se momentálně, být tvým synem, vykašlala. Stejně ji za takového stavu ztratí.
3. Důležitější je, přesvědčit ho k léčbě. To je ale zároveň to nejnáročnější. Nicméně mít dobrou práci se ukázalo, že není to, pro co by mladíkovi stálo za to, přestal pít.
4. Pokud by se chtěl začít léčit, dobré by bylo začít v PN Bohnice. Hospitalizací, to, zda by stačilo ambulantní docházení by posoudili oni.
5. Zároveň by poradili, zda by se mladík mohl zapojit do programu některé terapeutické komunity, což by bylo skvělé. Mají velmi propracovaný dlouhodobý program, na jehož konci ale je velká naděje, že vyjde člověk, který má svůj život pod kontrolou, bez pití a s chutí jít dál. Mrkni se na některé webové stránky "terapeutické komunity pro lidi závislé na alkoholu".
6. V nadpise se ptáš na následnou péči, ta existuje také, ale tam on zdaleka ještě není. Následná péče je terciární prevence, zaměřená na lidi vyléčené, aby nedocházelo k recidivě.
Píšu to s vědomím, že problematika závislostí není to, čím bych se přímo zabývala v praxi, proto budu ráda, když nahlédne a dopíše někdo další, kdo se v této oblasti profesně pohybuje.
Držím palce Libiku.
Předchozí