| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, mandelinko, to, že vaše děti zvládají náhlé hospitalizace bez problémů a bez nutnosti vaší přítomnosti je dobré, ale neznamená o, že je to dobré pro všechny.

Co se týče pobytu rodičů s dítětem v nemocnici, tak už bylo dávno dokázáno, že mnoho dětí hospitalizaci v nemocnici snáší lépe a tudíž se i lépe uzdravují, když tam s ni může být někdo z rodiny. Mám za sebou mnoho takových pobytů se synem v Motole, takže vím, o čem mluvím.

Tady přidávám text, který je docela srozumitelný a stojí za zamyšlení.

"Musí-li dítě do nemocnice, je to zatěžkávací zkouška pro celou rodinu. Naštěstí už lze pobyt dětem usnadnit, například tím, že tam s nimi mohou být rodiče, což psychologové rozhodně doporučují. Lze také využít služeb nemocničních klaunů, herních terapeutů a při delších pobytech také klinických psychologů.
Setkání s lékaři vzbuzuje ve většině dětí strach, a proto je zvláště v případě nutného pobytu v nemocnici k celé věci přistupovat citlivě. A v tomto případě je jedno, zda jde o pobyt plánovaný nebo zda jde o nějakou akutní příhodu. Preventivně se rozhodně vyplatí nikdy dítě nestrašit doktorem nebo nemocnicí, ani v legraci. Pokud dítě musí na plánovaný pobyt, jděte se nejdříve do nemocnice jen podívat a všechno mu předem vysvětlete. Pokud bude léčba bolestivá, nezastírejte mu to, zklamali byste jeho důvěru. Na druhou stranu byste před ním neměli dávat najevo své obavy a nejistotu.
Pamatujete? Ještě před deseti patnácti lety byl společný pobyt rodiče s dítětem v nemocnici spíše výjimkou, dříve v minulosti byl dokonce nemožný a vesměs se nedoporučovaly ani návštěvy. Dnes je naštěstí situace opačná a v mnoha nemocnicích považují společný pobyt rodiče s dítětem za samozřejmost, která nakonec přispívá i k úspěchu léčby.
Mnoho rodičů nicméně netuší, jaké mají jejich potomci i oni sami v souvislosti s hospitalizací práva. Rodičům dětí do šesti let hradí pobyt v nemocnici zdravotní pojišťovna automaticky, u dětí mezi šestým a patnáctým rokem už si ho musí rodiče zaplatit sami. Revizní lékař pojišťovny však může učinit výjimku například u vážně nemocného nebo handicapovaného dítěte."

https://www.ordinace.cz/clanek/jaka-jsou-prava-deti-v-nemocnici/

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.