Přidat odpověď
Tak podle tohoto rozhovoru s vrchním policejním radou bavorské policie Peterem Schallem v rozhovoru pro Lidové noviny jsou to pouze planá slova, to co navrhuje zemský ministr, nelze v reálu uskutečnit.
LN: Pachatel z Ansbachu byl odmítnutým žadatelem o azyl, proč ale nebyl vyhoštěn?
To je problém, který jsme už měli v devadesátých letech s uprchlíky z tehdejší Jugoslávie. Pokud někdo nedostane azyl, ale nemůže být vrácen zpět, protože třeba v zemi původu zuří válka, získá status tzv. trpěného uprchlíka, jenž může zůstat v Německu tak dlouho, dokud se situace v jeho zemi nezklidní. Pak je vyzván k odchodu, a pokud výzvu nevyslyší, je vyhoštěn.
LN: Ale nemohou se tito odmítnutí žadatelé ztratit z dosahu policie?
Ano, ale to je daň za to, že jsme svobodná země. Mnozí z těchto lidí dostanou výzvu opustit Německo v situaci, kdy již mají regulérní bydlení a nejsou v ubytovnách pro běžence.
Pokud se seberou a odejdou, skutečně se ztratí všechny stopy. Jestliže jsou závislí na sociálních dávkách, po čase se zase objeví. Avšak v případě, že se živí sami, ať už regulérní prací, nebo kriminální činností, jsou prakticky nedopadnutelní.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/nemuzeme-kontrolovat-kazdy-batoh-rika-policejni-rada-bavorske-policie-schall-1x0-/zpravy-svet.aspx?c=A160726_160412_ln_zahranici_bri
Předchozí