| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, to je těžký.

Já zpětně vím, že to bylo tím, že jsem neměla žádné signály o tom, že bych byla pro svou matku důležitá.

a) byla vlastně velice mladá - běžné se rodilo ve 20ti letech...
b) ono v tom komunismu se moc o dětské psychologii asi nepsalo nebo nečetlo...
c) fakt v kombinaci tohoto všeho sama na 3 děti s malým věkovým odstupem - masakr...

Tj. já ji tímto omlouvám, ale - prostě si nepamatuju, že bych někdy slyšela, že mě miluje, nepamatuju si popravdě ani žádný mazlení nebo tak něco. Ségra jen o rok starší, takže jsme vždycky byly jako dvojčata, že... Dokonce i narozeniny pár dnů od sebe, takže jsem ten pocit, že "tohle je můj den" nebo "já jsem ta nejdůležitější" prostě neměla nikdy. Přesně - jak jsem si našla kamarády mimo, tak jsem přestala tolik potřebovat uznání a přijetí od vlastní mámy, tak to vyšumělo.

Přesně - reakce na moje "nechci", když byla "nechceš, tak ne....", tak ve mě jen utvrzovalo pocit, že nejsem důležitá. Přitom, být pro vlastní mámu důležitá, to je dost klíčové... (po pravdě "nejsem důležitá" doteď, akorát že dneska je mi to dost jedno). Nestojím za to, aby pochopila, že to je jen póza. Nevím, kde se to testování bere i u tak malých dětí.

Proto ti možná tak báječně funguje, když řekneš, že ji bezmezně miluješ.

Samozřejmě nevím, jestli to dcera zakladatelky dělá ze stejných důvodů, jako tenkrát já, ale pokud ano, tak holt se zaměřit na to, aby se dítě cítilo milované a pokud možno trochu jako střed světa - aspoň někdy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.