| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je otázka zda je potřeba vědět kdy vládl Spitihněv, nebo stačí tušit, že tu vládli Přemyslovci.

Ona je i otázka jestli řešit, kdo tu kdy vládnul, když fakticky ty děti netuší, co to znamená vládnout, co to obnáší....

Mě už jako dítě lákaly hrady a zámky, poznala jsem jich desítky na obrázcích, ráda jsem k nim jezdila, ale strašně mě nebavily ty výklady uvnitř. A hodiny dějepisu mi přišly velmi podobné těm výkladům....kdo kdy žil, umřel, vládl....konec...

Ale hodně mě bavilo, když jsem se začala dozvídat věci, jako proč stavby z té a té doby vypadají, jak vypadají, proč stojí tam, kde stojí, jak vypadal život "v podzámčí", jak se vyvíjel v důsledku různých událostí...

Někoho zase baví ty rody, kdo kdy s kým a proč.....

Mě by v důsledku toho pak zajímalo, jak se měnila mapa světa.....ačkoliv jsme nějaké dějepisné atlasy měly, tuhle znalost jsem z nich nezískala, ty mapy mi přišly odpudivé a nepřehledné a že mám obecně k mapám vztah hodně pozitivní...

Jiného fascinuje technika a vývoj zbraní, tím pádem bitvy a války, ale vlastně je mu jedno, kdo s kým válčil a hlavně proč, zajímavé je právě to, čím po sobě šli...

Dokážu si představit, že by mě dějepis mohl zajímat a i bych si něco pamatovala, kdyby každý podle svého zájmu sám nebo s někým "předžvýkal" to konkrétní téma z toho svého pohledu, připravil něco, co by třeba někde nějakou doby viselo, aby se to dalo prohlížet, když je člověk zrovna naladěn, plus třeba něco jako minikonference, kde každý stojí u svého posteru a odpovídá na dotazy zájemců....

K tomu od učitele předpřipravené otázky, na které by každý po ukončení aktivit měl umět odpovědět....přičemž by byl prostor i pro závěrečné dozjišťování, jestli bylo možné ty odpovědi získat, případně si je doplnit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.