| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jo a pro "užívání si" je pro mě jednoznačně rozhodující ten citový prožitek.

Umím si představit, že si ani trochu neužiju večeři v luxusním podniku s lidma, který nemusím, ale z nějakého důvodu to musím absolvovat. A že si užiju krajíc chleba s máslem, kterej si budu moct dát přesně v okamžiku, kdy na něj budu mít velkou chuť.

Což samozřejmě neznamená, že bych zavrhovala drahý večeře a vyzdvihovala ten krajíc chleba, jen že to užívání není přímo úměrný penězům, který za to vydám.

Velmi dobře to popsala Angrešt, jen k tomu ještě dodám, že jako "užívání si" vnímám velmi často možnost dosycení nějakýho hladu nebo potřeby nebo touhy (je horko a já mám čas a možnost jít se vykoupat, mám hlad a mám možnost se najíst, jako bonus mám možnost sníst něco, na co mám v tu danou chvíli chuť.)

Tyhle věci nejde vždycky uspokojit, a opět v tom ne vždy hrají klíčovou roli peníze (je horko, chce se mi jít vykoupat, bez problémů bych měla na bazén, ALE musím pracovat, případně jít vyzvednout dítě do školy/něco zařídit/bazén je daleko...)

Proto mi přijde jako užívání si, když se tohle všechno sejde a já můžu udělat něco, na co mám chuť, přesně v tý chvíli, ve který mám na to chuť.

No a protože jsem realista, tak je mi jasný, že tyhle okolnosti se nesejdou vždycky, ale nijak mě to neštve, naopak si tím víc vážím situace, kdy se sejdou.

Protože si myslím, že kdyby si člověk "užíval" (ve smyslu měl možnost si splnit každé přání, jakmile by ho pocítil) pořád, tak by ho to taky přestalo bavit.

Průběžnou sytost myslím neoceníme tak, jako když máme napřed hlad a pak možnost ho ukojit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.