| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

sovice, to ti můžu popsat, jak jsem jezdila do školy já před víc jak 40 lety. Jezdily tramvaje, autobusy a začalo se stavět metro. Bydlela jsem s rodiči na Vinohradech /Praha 2/. Školu jsem měla za rohem. Ve 3. třídě jsem šla na jazykovku, taky na Praze 2, ale kvůli stavbě Nuselského mostu a kvůli stavbě metra domy v okolí tehdy vystěhovali. Lidem dali náhradní byty, ale na sídlišti na Proseku. Takže já se s rodiči a bratrem ocitla na sídlišti daleko od školy a musela jsem ve 3. třídě sama dojíždět z Proseka na Vinohrady. Jezdila jsem autobusem na Ohradu a odtamtud tramvají na Vinohrady. Bez mobilu. Trvalo to ale jen 7 měsíců. Moji rodiče velmi rychle sehnali starší manžele kousek od školy, kteří si s námi ten byt na Proseku vyměnili. Ale zvládla jsem to. Hodně záleží na tom dítěti, např. já byla velmi samostatná, četla jsem už od 5 let, nebyl problém s orientací. Dokázala jsem se zeptat.
Moje děti jezdily samy po Praze asi až od 5. třídy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.