| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám doma hodně podobné dítko, tedy o rok mladší, ale také má mladšího sourozence, všude jinde než doma je vzorové. Já tedy doufám, že to přejde, že to musíme vydržet, že se musí naučit s tím pracovat. Mně přijde, jak ona je zvenku tak nějak naučená, že jí jde úplně vše a všichni ji vlastně chválí, že bere cokoliv, co se jí nepodaří jako selhání a začne takto reagovat. Ona má na jednu stranu úžasnou sebedůvěru, ale na stranu druhů si v hlavě posouvá laťku a je k sobě celkem náročná. K tomu oblékání, řešíme asi 2 roky, naposledy dnes, vlastně koukám na hodinky už včera.. navíc se s tím tématem oblečení vytasila venku, vlastně na cestě do školy, jindy je to, když spěcháme, prostě to dělá v tu nejméně vhodnou dobu, mně přijde vysloveně, že to na mě takto zkouší.. A ano, někdy se v ní vidím jako v zrcadle, já mám tedy menší temperament, ale vidím v tom tu akci a reakci.. Mně přijde, že musím být vždy o krok napřed, mít přichystáno něco v rukávu, je to často úplná hloupost, začneme lechtat, řeknu pojď, dáme Simpsony, vytasím se s čokoládou, ne, na principus odmeeeeeny, řeknu, jdeme se zvířetem a podrbem na zádech.. Mně přijde, že přehodí kolej a pak dobrý, dobrý pro obě. Vzpomínám si, že jsou to u ní dělala jako u malinké, když neměla náladu, začala jsem dělat něco pro ni nepochopitelného. Ve dvou letech jsem hledala něco na stropě, u té větší jsem se k tomu vrátila jen v té ~2~sofistikovanější~2~~t~ podobě. Hloupý je, když není čas.. Jako za sebe musím přiznat, že i když jsem jako podstatně méně temperamentní tvor (i když s věkem se to zhoršuje~;), ale za to můžou i právě děti), tak také někdy cítím, že potřebuji upustit páru, a to jsem dospělá a trochu bych s tím pro mé stář~:-D a zkušenosti měla umět pracovat. Ona podle mě teprve hledá. Můj ideál je dospět časem do fáze, kdy sama řekne "mami, dej mi 5 minut" nebo to řekne sobě a na 5 minut dá nohy na psa.. Jenže takto bude moci řešit jen doma, že. Před ostatníma venku bude ta nej, jenže to se vrací zase oklikou na začátek, ona taková chce být, ta nej a docela se jí vše daří, ale musí pochopit, jak reagovat, když se nedaří.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.