| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně to začalo být nápadné ve chvíli, kdy se tam mateřství označilo za ÚZUS.

Celý ten článek mě dost nadzdvihl.
Nechce se mi k tomu vyjadřovat, neb by to bylo moc obsáhlé :-)
Kopíruji koment z FB:

"Je to reklama (nebo propaganda - jak chcete) na kdysi komunistický systém, který by Marxová - Engelsová ráda zavedla (a nejen ona) - je ekonomicky výhodné, když matka začne makat co nejdřív po porodu a pro výchovu neremcajících ovcí je fajn kolektivní výchova od co nejranějšího věku. Proto je třeba udeřit na strunu ŽENA, která "má právo na seberealizaci a štěstí" a potlačit to, co bylo dávno dokázáno (tedy to není úzus, jak uvádí článek, nýbrž biologická a psychologická přirozenost) - tedy strunu MATKA.
Jako by mateřství nebylo nic pěkného a ty, které jsou matkami rády by se měly stydět, že se flákají doma...
Takže opět posuneme normu a ženy, které chtějí být matkami a nelitují toho, vyčleníme, popř. sociálně znevýhodníme a adorovány budou ty "statečné", které si přiznají, že matkami být nechtějí nebo nikdy být neměly.
Pokud žena nechce mít dítě, je to její rozhodnutí a je to v pořádku.
Pokud mateřství lituje, je třeba s ní pracovat, protože to v pořádku není - a to, že si to přizná, je jen první krok k něčemu pozitivnímu (jako u alkoholiků - alkoholik, když se rozhodne léčit, tak mu též nestačí jen nahlas přiznat "Jsem alkoholik" - musí s tím pracovat dál. Matka, která přizná, že lituje toho, že je matka, je také jen na začátku cesty - a pokud s tím nehodlá nic dělat, nechápu důvod článku...)



A odpověď na anketu za sebe:
Nelituji a šla bych do toho znovu, přestože má situace není lehká a standardní...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.