| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Šuplíku, tak ono šlo o to, že by rodič tak jako tak vyčerpal těch 220 tisíc, jen by je vyčerpal rychleji - třeba za půl roku, kdy by se třeba o dítě stále staral, neb by výpadek příjmu nebyl takový....
Ono i dnes fůra lidí dostává rodičák i když pracují, protože když máš dítě u chůvy/příbuzných a ne ve státních jeslích/školkách, tak je každému ejdno, kolik napracuješ.....

Mě to přijde prostě spravedlivé - prostě máš nárok na určitou částku a je jen na Tobě, jak rychle ji vyčerpáš..... Ale pro vícerčata bych byla rozhodně pro nějaké znásobení té dávky případně pro porodné....
Já mám třeba teď docela slušný problém s tím, že přestože jsem v ČR odpracovala na full time 5 let a na dohody ještě víc, tak pokud nestihnu dítě do roka, tak mám nárok možná tak na čtyřletou variantu mateřské, protože jsem se odstěhovala pryč a do českého systému přispívat nebudu (stejně tak můj manžel)..... budu teda ve stejné pozici, jako bychom já a můj manžel nikdy předtím nepracovali. Což mi přijde dost nefér, když jsme na daních toho odvedli dost :( jasně, efektivně dostanu stejnou částku, ale dostat měsíčně 11 tisíc nebo 4 je dost rozdíl. A vše jen proto, že jsme změnili zemi, kde pracujeme, v kritické době....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.