| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jako učitelka docela vidím do toho, co děti mívají ke svačině a taky kdy a proč jí.

Ono je potřeba nezapomínat na to, že ve škole se děti moc nehýbou, takže ani nemají takovou chuť k jídlu, spíš potřebují hodně pít (lépe jim to pak myslí). K jídlu se hodí něco, co stihnou v klidu sníst za 10 minut (i když je přestávka 20 minut, tak víc jak 10 minut tomu čas nevěnují). Takže jablko a jakékoliv ovoce a zeleninu ideálně nakrájené, protože sníst celé většinou nezvládnou a další přestávku do nakousaného už se jim nechce. Celý rohlík mám na svačinu já coby dospělá, moje hodně "žravé" holky si na prvním stupni vystačily s půlkou, když k tomu bylo to ovoce nebo zelenina. Vajíčka jsou nepraktická, pokud se musí loupat, zabere to dost času.

Dvouhodinový interval mezi jídly je poměrně krátký a opravdu při tom minimálním pohybu, co ve škole je, není potřeba (ani chuť) se nacpat.

Další můj postřeh je, že většina dětí jí prostě z nudy. Hlad mívají děti, co doma nesnídají (chápu, že hned po vstanutí nemusejí mít chuť), ty jedí většinou ještě před začátkem vyučování. O velké přestávce aby je člověk k židlím přivazoval, aby se alespoň 10 minut tomu jídlu věnovali, protože už jsou plni zážitků a potřebují dělat tisíc jiných věcí, využít ten delší čas na mnohem zajímavější činnosti než jídlo. Takže snědí jen to nejnutnější a pryč od toho. O třetí přestávce pak tihle jedí z hladu, ale zase potom po té 4. hodině nechtějí jíst oběd, protože jsou plní. Na to je fajn těch 5 vyučovacích hodin, že v půl jedné už zase mají trochu hlad.

Ono je to také o tom, že se ve škole vlastně jí na povel. V půl desáté ještě být hlad nemusí, a v deset, když už by byl, tak to najednou nejde, protože už se zase učí. Někomu prostě tenhle režim nevyhovuje a aby se ho naučil, musel by ho mít zachovaný i doma o víkendech, což mi přijde dost nereálné.

Takže já bych dala holce předpřipravené ovoce a zeleninu, kousek pečiva, dostatek pití. Pokud je vstřícná učitelka, poprosila bych ji o dočasnou spolupráci, že dá dítěti pokyn, aby se najedlo (opravdu některé děti zapomínají a pak hlad mají, stejně jako zapomínají na wc a pak nestíhají dobíhat), a u obědů bych sledovala, co je v jídleníčku, aby se podle toho dala svačina upravit, oběd třeba odhlásit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.