Přidat odpověď
Podle jednoho komentáře z FB je status na profilu Člověka v tísni:
"Ačkoliv se o tom naše média ani politici často nezmiňují, máme u nás velice dobrý integrační systém pro uprchlíky a migranty. Pracují v něm zkušení odborníci, s rozumnými počty uprchlíků jsme si schopni snadno poradit a také to děláme - od roku 2011 u nás dostalo azyl nebo tzv. doplňkovou ochranu nejméně 600 Syřanů a Iráčanů. Jejich počet stále stoupá, aniž by to způsobovalo nějaké problémy."
Takže nejsme tak bekaní, jak se loni psalo. A pak to ještě pokračuje jako reakce na článek
http://zpravy.idnes.cz/vysoky-urednik-vnitra-vycetl-evrope-neomarxisticke-experimenty-s-migranty-1s4-/domaci.aspx?c=A161004_103602_domaci_kop
"Proto moc nerozumíme výrokům ředitele odboru azylové a migrační politiky MVČR Tomáše Haišmana, který podle idnes.cz v Poslanecké sněmovně prohlásil, že všichni uprchlíci mířící v současnosti do Evropy jsou "ekonomičtí migranti". Kdyby tomu tak bylo, jeho úřad by jim přece žádný typ mezinárodní ochrany udělit nemohl…Nebo ano?
Zároveň je vysoce nepravděpodobné, že by tisíce kvalifikovaných policistů, úředníků, soudců a dalších autorit v Západní Evropě podlehly jakémusi kolektivnímu bludu a - slovy pana Haišmana - neomarxistickému sociálnímu inženýrství.
Můžeme dodat, že právě racionální a otevřený přístup k otázce migrace je nejlepší prevencí potíží s integrací - strkáním hlavy do písku a fanatickým odporem dosáhneme právě věcí, před kterými pan Haišman varuje.
Zároveň nás mrzí, že má coby odborník potřebu vystupovat na pochybných seminářích vedle lidí, kteří v otázkách migrační politiky nejsou příliš kompetentní, o schopnostech kritické práce s informacemi ani nemluvě...."
S Haišmanem souhlasím u neomarxistického sociálního inženýrství, jinak ne. Ovšem jestli většina integračních peněz v Německu, ve Francii, v Británii šla do vědeckých studií, do akademických diskusí a seminářů, je to smutné. Asi jako u nás - miliony se vynakládají na jakési začleňování vyloučených lokalit, a přitom těchto lokalit rok od roku přibývá. A živí se tím čím dál víc lidí.
Předchozí