| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Všem moc děkuji za zapojení se do diskuze - potřebovala jsem jakýsi širší pohled....
Abych dostála slovu - napíšu, co jsem udělala já - stalo se to v pondělí.

Zvolila jsem variantu A) - ČIŽP. Ne, nejsem hrdina a nepřišla jsem se "pochválit". Po pravdě, je mi od pondělka psychicky dost zle (i proto jsem si dnes vzala dovolenou) a o obživu mám obavy velké, nicméně věřím, že to nějak ustojím (najdu jinou práci, budu se soudně bránit apod.), abychom neskončili pod mostem.

Velmi mnoho argumentů z diskuze - ať už pro jakoukoliv variantu mne taktéž napadlo, ale hlavní důvody, proč jsem se takto rozhodla:
- ochrana životního prostředí mi prostě není lhostejná - padlo tam cca 100 krásných vzrostlých stromů, které kromě své hodnoty samozřejmě byly součástí celku - krajiny, ekosystému, hnízdili tam ptáci, žila zvěř a hmyz
- musela jsem to nahlásit osobně - anonymně to nejde, jak už jsem psala, je to moje zákonná povinnost a nehodlala jsem se smířit s variantou B)
- jsem přesvědčená, že tím samozřejmě nezměním svět, ale bude to třeba dostatečně odstrašující příklad pro další vynalézavé a mocné, kteří jsou přesvědčeni, že mohou úplně všechno
- není mi jedno, že je to výsměch všem občanům, kteří musí žádat o povolení ke kácení každého jednoho stromu a je jim to pravidelně připomínáno
- ohledně medializace - taky mne to napadlo, ale to už je právě za tou hranicí loajálnosti (jak psala tuším libik) - dosud jsem svou práci dělala více než svědomitě, často o víkendech, vyšla jsem vstříc a ochotně skoro každému (pokud nešlo o porušení zákona a poškození přírody) a tohle už mi nepřijde fér - ano, já vím, že to zní divně, že oznámení mi připadá v pořádku a tohle už ne, ale prostě to tak cítím. je pravděpodobné, že si toho média všimnou i beze mne, žije tím už celé město.
- a jak taky někdo psal - snažím se své děti vychovávat hlavně příkladem a věřím, že tohle ji bude snad někdy užitečné.

Ale mám strach. Není mi z toho vůbec dobře. Nicméně cítila jsem, že v tomhle případě nemůžu dělat jinak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.