Přidat odpověď
MUZIKANT A BÝVALÝ POLITIK MICHAEL KOCÁB
Řekl jsem v podstatě, že události kolem 28. října lze chápat pozitivním, dokonce až velmi pozitivním způsobem. Předcházela jim návštěva dalajlámy, potom statečný čin ministra kultury Daniela Hermana, který ho oficiálně přijal proti vůli nejvyšších státních činitelů, a nakonec přišla velká vlna solidarity kvůli státnímu vyznamenání, s nímž pan prezident kupčí. Pan (Jiří) Brady si teď bude muset pořídit hodně velký kufr, aby všechny ty dary a ocenění odvezl nazpátek. Všechno to tedy chápu velmi pozitivně.
Naopak problém vidím v tom, že se pořad odvysílá na internetu. Tam je všechno a nic. Význam televize byl v tom, že by sdělení dorazilo tam, kam internet nemůže, tedy mezi lidi vzdáleným od některých komunikačních kanálů. Například na vesnicích.
Problém je i v té „předpotentovanost“, jak se naší povaze dříve říkalo. Co kdyby se to televizní radě nelíbilo? Třeba se jim to bude líbit, ale co kdyby ne? To je normalizační politika, a tu je zapotřebí razantně odmítnout.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/ignorujte-zemana-polodemokracie-i-vzpominka-na-tgm-co-rekli-pred-kamerou-krausovy-hoste-g6l-/zpravy-domov.aspx?c=A161027_110359_ln_domov_sk
-----------------------------------------------------------------------------
Na vesnicích lidé nemají internet? Ten, kdo by pořad na netu neviděl, by se o něm druhý den dozvěděl v hospodě nebo před místním konzumem. Nevím, vyjádření pana Kocába mi vyznělo tak, že venkované jsou balíci "sto let za opicemi".
Předchozí