Přidat odpověď
"+: Diky tomu se aspon vic vi o Bradym a vic se mluvi o holocaustu, stejne tak o tom, ze nekteri lide jsou holt normalni, slusni a pomahaji."
Nemám pocit, že by se o holokaustu nějak výrazněji mluvilo. Sdělovací prostředky jsou plné kauzy Zeman/Herman a na poselství pana Bradyho jim nezbývá čas.
Na pietní akci, kde byl jako host i pan Brady, přišlo podle novinářů 400 lidí.
"Uctít památku terezínských kluků a vzdát hold osobě Jiřího Bradyho si v úterý večer přišlo na Strossmayerovo náměstí v Praze připomenout několik stovek lidí. Událost Jirko děkujeme. Nemlčíme, kterou pořádali studenti středních a vysokých škol zapojených do projektu Terezínská štafeta navštívil i Jiří Brady. Akce se nesla v duchu vzpomínání na terezínské oběti a zazněl na ní sborový zpěv písní, které skládali „terezínští kluci“ a zároveň Bradyho přátelé z Terezína. Brady studenty při setkání vyzval, aby chodili k volbám a využívali tak možnosti ovlivňovat svět kolem sebe.
Několik desítek mladých lidí a dětí běhá kolem dvou velkých reproduktorů pod schody kostela na Strossmayerově náměstí a dolaďují poslední detaily akce. Ta si má připomenout nejen odkaz terezínského pamětníka Jiřího Bradyho, ale i ostatních jeho přátel, takzvaných "Terezín boys", jak jim sám Brady s humorem přezdívá. Všechny tyto studenty spojuje žlutá stužka, kterou si každý po svém příchodu připne na klopu. Ta je symbolem naděje a útlaku vězňů za druhé světové války."
V pořadu SJK byl jediný se žlutou stužkou na klopě pan Brady. Přitom to mohlo být tak krásné gesto, kdyby stužku, jako varování, měli připnutou i ostatní. Ale jim šlo o něco úplně jiného, čímž to celé dehonestovali.
Předchozí