Pro přijetí na školu za socializmu nebylo členství rodičů v KSČ zase tak velký přínos. Možná na nějaké vysoké školy typu práv, filozofie a pedagogické fakulty. Spíš se dávaly body při přijímacích zkouškách za dělnický nebo rolnický původ. Ale bylo to jen pár bodů, většina bodů byla za znalosti a vysvědčení. Spíš měly problém děti z rodin, kde byli jejich rodiče označeni za nepřátele režimu. Manželova kamarádka se takto nedostala na pedagogickou fakultu, protože tam musela mít ještě zvláštní doporučení od uličního výboru KSČ. Druhá se zase dostávala na medicínu kvůli otci těžko, až na odvolání, i když zkoušky udělala výborně. Ale to bylo v sedmdesátých letech. V osmdesátých letech to již tak nebylo. Na gymnázium se mnou chodily i děti disidentů. Dohlíželi na to totiž ze Západu, aby nebyly diskriminovány.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.