Přidat odpověď
Turecký prezident Reccep Tayyip Erdogan už předem krok europoslanců kritizoval. Prohlásil, že tím berou pod svá ochranná křídla teroristické organizace. Varoval také, že by se Turecko mohlo začít hledat spojence spíše v Rusku nebo Číně.
Podle europoslance Jana Zahradila z ODS to má své opodstatnění.
„Ze strany různých vlivných evropských států zaznívají jasné signály směrem k Turecku, že ať jednání dopadnou jakkoliv, členem Evropské unie se nestane," říká Zahradil.
„Opakovaně to řekla německá kancléřka, v gaullistické straně republikánů se Francois Fillon také postavil proti členstvu Turecka v Evropské unii, takže já rozumím tomu, že Turecko hledá plán B," dodává.
Pravomoc skutečně přerušit nebo zmrazit přístupové rozhovory mají pouze členské státy Evropské unie. Z vlád osmadvacítky takovou možnost zatím navrhlo pouze Rakousko.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/svet/_zprava/europarlament-vyzval-ke-zmrazeni-pristupovych-jednani-s-tureckem-nelibi-se-mu-situace-v-zemi--1672742
---------------------------------------------------------------------------
Uvidíme, jak se to vyvine. Každopádně proud uprchlíků asi pořádně zesílí. A chudáci zadržení Češi.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/hleda-se-odvazny-pravnik-pratele-cechu-zadrzenych-v-turecku-zvazuji-vyhlaseni-sbirky--1672773
Předchozí