Přidat odpověď
"Celá část antropologie vychází z přesvědčení, že sociální skupiny a posléze kultury kodifikovaly své normy v závislosti na přírodních a ekonomických podmínkách. Závislost ženy do průmyslové revoluce dává smysl a nemá nic společného s tradiční rodinou a už vůbec ne s Biblí. S nástupem parního stroje se to jaksi přežilo a rozvolnilo, zůstaly ideály a vize."
Nikoliv, Libik.A to ani ta prvni cast tveho prispecku, ani ta druha. Ta prvni - zavislosti na prirodnich a ekonomickych podminkach nedava smysl - prirodni podminky se velice lisi a lisily. Ta ekonomicka je prave vyplyvajici ze zakonu patriarchalni spolecnosti, ktere stanovili patriarchove k obrazu svemu.
Co se tyce prumyslove revolice - porad tu byly i jine stavy, ne jen ten proletariat, a co se tyce idealu a vizi nechapu, co mas v tomhle smeru na mysli. Ze jako ideal proletariatu bylo maznelstvi? Nebo ze dcerunky malomestaku touzily se vyvdat, nebo jako co? Kdyz jako neprovdana zenska nemela zadnou cenu v zadne socialni tride, co ji teda zbejvalo?
Předchozí