| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nechápu lidi jako izolované jednotky, spíš jako buňky jednoho těla. Mnohoúrovňové bytosti, které odněkud pocházejí a něco si přinášejí s sebou, něco mají zažít a pochopit. Nesou zátěž z mnoha zdrojů (od svých předků, ze svých předchozích životů, a sami si během života nabalují další). Pokud dostanou jméno po někom, bude to jen další střípek do mozaiky, spíš nepatrný v tom množství ostatních.

Co to přesně je, dát jméno po někom? Musí v tom být jednoznačná intence rodiče nebo rodičů nebo toho, kdo jim do toho kecá. Často někdo dá jméno, které už v rodině je, a žádná intence v tom není a příbuzní si ji domyslí. Já jsem dostala ženskou variantu jména svého dědy, ve skutečnosti se mamka inspirovala svou sestřenicí, ale on si to vyložil po svém a byl patřičně hrdý (a myslím, že mu nikdy ani neřekli, že je to jen shoda náhod). Myslím, že prakticky mě více ovlivnil fakt, že můj otec odmítal vybrat ženské jméno, protože odmítal připustit, že by se mu měla narodit dcera.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.