| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bohužel se stává, že učitel dítě (děti) šikanuje. Stává se to stejně jako se stávají jiné špatné věci. Je to samozřejmě o dost méně často, než všechny reference rodíčů dětí, které mají ve škole potíže. Dokonce velký díl těch šikan se nikdy neobjeví, rodiče, jejichž dítěti se to děje, to nevědí, nechtějí vědět, brání se to vědět.
Je to proto, že když si tohle připustíš, tak máš nějakou dobu pocit, že tě to zevnitř roztrhá. Mně se to stalo vloni, učitelka ve školce šikanovala moje dvouleté dítě, nějakou dobu jsem v tom jela přesně podle kazuistik, kterých jsou plné všechny učebnice na dané téma. A to jsem sama sebe považovala za více než laika. Probrala jsem se, až když to řvalo na forte furioso. Věděla jsem, co mám dělat, i jak to bude probíhat a stejně to bylo strašné a několikrát jsem byla na hraně to překlopit do nějakého náhradního scénáře. Nikdo tě nepodpoří, nikdo ti nepomůže, všichni jsou paralyzovaní strachem a nejenže tě nepodpoří, ale pokusí se ti zabránit, často i úplně nejbližší lidé, natož cizí. NA tohle téma jsou dobré knížky C.S. Lewise. Nebo Grimmovské pohádky.
JE to řešitelné, ale jen tak, že sám bojuješ mečem. My na to už nějak nejsme zvyklí. Bojujeme papírovými šavličkami o karamely, ale když jde o něco většího, tak je zle.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.