| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje mamka má jediné vnouče, a to je naše třináctiletá dcera. Rok za rokem pozoruji, s jakým nezájmem řeší dárky – k Vánocům i k narozeninám. Pravidelně cca dva týdny před narozeninami / Vánoci zavolá a řekne mi: „Nech mi pro ni nějaký dárek, já ti ho zaplatím.“ Je jí jedno co to bude, neřeší cenovou relaci, dokonce očekává, že ty dárky i zabalím. Někdy se mezi řečí zeptá co jsem jí pro dceru přenechala. Někdy ne. Moje mamka je zlatá ženská, ale v tomto ohledu je prostě tak nějak divně zacyklená. Uvědomila jsem si, že je to pro ni celoživotní model – její matka, moje babička, to řešila stejně. Nám, vnoučatům, dárky nekupovala, prostě to dala za úkol mamce, dala jí na to peníze a měla vyřešeno. Mamka to holt přejala jako normu. U babičky bych ale byla schopná pochopit, že nakupování dárků by pro ni obnášelo cestu vlakem nebo busem do města, ztrátu času v obchodech, zatímco doma ji čekalo hospodářství. My jsme ve městě bydleli, tak se asi rozumělo samo sebou, že to mamka bere na sebe. Potud dobré. Ale marně přemýšlím, co mamku vede k dodržování téhož v dnešní době, kdy jsou obchody plné zboží, obchodů jsou mraky, bydlíme ve stejném městě, je v důchodu a bydlí v paneláku, takže má času dost. Asi neochota měnit stereotyp. Letos jsem se rozhodla začít pomaloučku prosazovat změnu, protože MNĚ tento model začíná lézt na nervy. Když přišla s obligátním NĚCO MI PRO NI NECH, JÁ TI TO ZAPLATÍM, prohlásila jsem, že dárky, které mám připravené já, jsou buď v příliš vysoké cenové relaci, nebo natolik specifické, že by dcera okamžitě odhalila, že nemohou pocházet od nikoho jiného, než ode mě a chci jí je dát já. Navrhla jsem, aby se dcery sama zeptala co by si přála a šla to s ní koupit, aby aspoň spolu strávily nějaký čas a mělo to trochu ten punc opravdu darovaného dárku. Navrhla jsem oblečení, kosmetiku, knihu. Dopadlo to tak, že dcera chtěla knihu – bohužel zapracovala hloupá náhoda, že si přála knihu, kterou v obchodě neměli, takže jsem ji stejně já musela koupit přes internet. Ale nekompromisně jsem ji mamce dala nezabalenou, ať se aspoň trochu snaží. Koukala divně, ale nebránila se a zabalila. Čas spolu tedy zase nestrávily, posun se mi zdá minimální. Myslela jsem, že tedy ke knížce ze své iniciativy ještě něco přidá, ale ne, dcera prostě obdržela tu knížku a tečka puntík. Tak nevím, jestli se na to vykašlat, nebo se ještě pokusit mamce ukázat, že by bylo fajn se 2x ročně nad dárkem pro jediné vnouče trochu zamyslet a dát jí něco jen tak za sebe. Zatím se mi podařilo odbourat jedině to, že jsem se vzepřela variantě, že mi pro ni zaplatí narozeninový dort a tím bude mít narozky odbyté. To jsem rázně odmítla už před lety. Mám se smířit s tím, že v tomto je prostě mamka podivín? Nebo vás napadá nějaká strategie? Stává se někomu něco podobného?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.