| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Barbs,
pročítala jsem všechny tvoje příspěvky ohledně syna. Jsem učitelka plavání, učím děti již více než deset let a za tu dobu jsem učila i několik dětí s AS, či klasickým autismem a ADHD. Každé bylo jiné,ale ve většině případech bylo velmi složité učit děti plavat v přítomnosti "speciálního" dítěte. Na plavání to vypadá tak, že každá paní cvičitelka má kolem 6 dětí různých schopností a musí dávat pozor. Pokud,ale má ve skupince dítě, které chce např. pouze skákat /a tím ohrožuje nejen ostatní děti,ale také sebe a i paní cvičitelku/. Není v silách paní učitelky hlídat např. šest neplavců a jedno dítě, které nechce, není schopno...spolupracovat. Na plavání se musí poslouchat. Autistické děti + AS jsem učila v menších skupinkách, cca 2-3 děti na soukromém kurzu a s asistentkou, popř. s maminkou, která mi byla velmi k ruce. Cena kurzu je stejná jako pro ostatní děti. Pouze pokud dítě nezvládlo výuku ve skupině a potřebovalo soukromé hodiny, pak byla cena vyšší. Všechny tyto děti uměly plavat a ani jedno nedalo hlavu do vody. Nikdo děti nenutí tu hlavu pod vodu dávat a je úplně jedno zda je o dítě s diagnozou. Pokud ti tohle řekli, pak jde zřejmě jen o záminku,aby syn nechodil. Byla jsi se podívat na hodině, jak probíhá? Jak se syn chová? Pokud chce jen skákat a odmítá se zúčastňovat jinak hodiny, pak je i pro něj lepší, kurz plavání nenavštěvovat. Cvičitelky chrání sebe i dítě, pokud by se něco stalo. Naprosto chápu, že máš pocit, že ti někdo pořád hází klacky pod nohy,ale ne vždy to tak je záměrně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.