| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V kuchyni trávím opravdu nadstandardně mnoho času - a hlavní vychytávkou za mě - zas tak moc to neprožívat. Dneska se z kuchyní dělá až moc velká modla.

Je dobré předem zvážit to "velké" rozmístění - výšku, orientaci (z hlediska praváctví/leváctví - automaticky jsou modelové kuchyně navrhované vždy pro praváky, levák si to musí překombinovat obráceně aktivně sám). Dostatek elektrických zásuvek, exponenciálně přibývá kuchyňských předmětů, které se mění z ručního na elektrický pohon.
Ale řešení toho, kde co bude položeno, mi připadá...no, trochu moc. Životnost běžných přístrojů je průměrně kolem 5 - 7 let, kuchyňského nábytku o dost větší. Navíc je pravděpodobné, že typy denně používaných přístrojů se budou měnit podle měnících se potřeb (třeba mixér bude vystřídán, co já vím, sterilizátorem lahviček) - a hned to má jiný tvar a nesedí to do dokonale naplánované roletkové skříňky (kterou má dost mých kamarádek a v reálu roletku důsledně zatahuje jen jedna, jinak tam přístroje stejně koukají na denní světlo).

Udělat kuchyň děťovzdornou mi připadá dost divné. Copak děti nebudou v kuchyni pomáhat? Nejdřív možná destruktivně, ale to se usadí, třeba myčku vyklízejí moji oba od svých dvou let a kdybych jim všechny skříňky a šuplíky primárně zadělala, tak jak by to uklízeli? Nerozumím důvodu, proč dělat z kuchyně (s výjimkou uzavřeného šuplíku s ostrými noži v době uplně mrňavých dětí) zakázanou zónu. Čím dřív jsou tam děti sebeobslužné, tím líp. (teda nejen tam, ale řeč je o kuchyni, žejo:-))

Pro sebe samtnou potřebuju v kuchyni pocit vzduchu, světla, místo na něco pro sebe milého (v mém případě jsou to staré plány pařížského metra), nepřenábytkovanost a prostě, no, nepředokonalenost :-)


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.