Přidat odpověď
Zbytečné hrocení.
Teoretizovat lze o kdejaké hypotetické blbině.
Příklad s domem není o zadné nespravedlnisti.
Syn předpokládám má na vše doklady a dům zřejmě zhodnotil natolik, že by sestřin případný podíl byl o hodně menší, než jeho.
Pokud se ještě ke všemu stará či bude větší měrou starat o rodiče, což lze očekávat, bydlí-li spolu, je na nich, aby to patřičně řešili, třeba darováním domu. Ten se pak, pokud se nemýlím, i tak započte do zbylého dědictví, takže bude-li co dalšího dědit, dcera úplně neutře.
Jinak, syn kdyby chtěl barák a sestru nemohl vyplatit ani z té části, která na ni případně připadne po odečtení zhodnocení domu, je od něj nerozumné strkat prachy do domu, o který by mohl přijít a spoléhat jen na "rozumnost" sestry. Ta se může s průběhem času dost změnit.
Rodiče také v případě "spravedlivého" darování domu synovi mohou dceru podpořit nějak jinak, pokud jsou s to a pokud o to dcera stojí a pokud za to dcera stojí.
No a pak jsou zjevné ukázky nerovného přístupu rodičů k dětem.
Znám případ, kdy jeden sourozenec bydlí v rodičovské domě, neplatí žádné náklady (ani energie), o pomalu chátrající dům se nikterak nestará, využival plně servisu rodičů při péči o dítě.
Rodiče starost o dům i o ně kupodivu očekávají od ostatních sourozenců.
Nebo nedávný případ z diskuze zde o mobilu pod stromečkem a zjevném protežování syna oproti dceři.
Předchozí