| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Určitě někdy třeba tělu chybí nějakej hormon, vitamín, je třeba doplnit chemicky."
Tohle je zajímavé...ale právě hormonální soustava je strašně jemně balancovaná, jedno ovlivňuje druhé a zásahy jsou vždycky do rovnováhy toho celku.

Ono se to vzájemně ovlivňuje...vyrovnané hormony dávají vyrovnanost a obráceně...a tohle bylo to, u čeho jsem se já osobně "zlobila" na toho doktora, co mě tak "setřel". A taky trochu probral....přestala jsem řešit zvnějšku...a jakoby trefil hřebíček na hlavičku a byla to přesně ta věc, kterou jsem si nechtěla přiznat.
Akorát kde začít to klubíčko rozmotávat?

Jinak odolnost systému je určitě daná, vrozená, stejně jako silná, nebo slabá emocionalita. Člověka, který je hodně emoční, poznám i podle data narození a ani ho nemusím vidět :-)...jsou pak určité cesty (na tělo), jak dotyčnému pomoci se zklidnit, aby nebyly takové výkyvy. Protože i u emocí je nejlepší střed, ubližují emoce extrémní na obě strany..."zabít" může i radost.

Emoce je odpověď organismu (limbického systému?) na nějaký podnět....většinou už nějakým způsobem zapsaným v informačním poli....a myslím, že nejen toho dotyčného, ale právě v té buněčné paměti...pokud je ta odezva silná, vzniká emoční stres....a celé se to násobí a "reflexuje".
Ale je to moje laické vidění :-), emoce nikdo ještě nerozřezal, v mozku se emoce taky nenašly.
Je potřeba vymotat se z toho kola a "umazat" tu emoční paměť...případně přepsat přehnanou reakci na ni. Tedy samozřejmě zase ne zvnějšku...to by bylo jen na chvíli.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.