Přidat odpověď
O to právě jde - anestezie "do zad" se píchá vsedě, pak se ale musí několik minut ležet na zádech, aby se ta látka zafixovala na nervech na tom správném místě a neutekla jinam, takže bys operaci mohla cítit.
Proto se dává přednost celkové narkóze. Položím pacientku na operační lůžko na bok nebo je upravené do polosedu, do žíly se dá uspávací látka, celou dobu pac.dýchá přes masku kyslík. Jakmile usne, otočíme ji na záda a dáme do krku rourku, přes kterou se dál přivádí kyslík a za pac. dýchá přístroj. Operace začíná okamžitě po intubaci. Je to otázka velmi krátké doby.
Pokud by se i tak projevil syndrom, okamžitě se do žíly dají léky na zvýšení tlaku. Ty jsou samozřejmě nachystané vždy, ale když vím, že tam ty problémy jsou, samozřejmě všechno sleduju důkladněji.
Důležité je, aby lékaři o situaci věděli - takže dát pozor, že to je v nemocnici v lékařské zprávě uvedeno. Před samotnou operací můžeš ještě anesteziologa upozornit - zvlášť, jestli bude operace plánovaná. U akutní to může udělat partner, pokud tam s tebou bude, ty na to nebudeš mít náladu. Ale to uvedení v papírech je základ.
Předchozí