| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

U mně nehrozí, že bych takový přístroj měla doma (vím předem, že by to byl hlavně věšák na hadry a máme malý být), ale kdyby jo, tak půjčím. Kdyby ho někdo půjčil mně, vrátím ho třeba s lahví vína, dobrou čokoládou, kávou, čajem ... (dle zálib vlastníka věci). Všechny ty věci, co o nich píšeš, jsem už poskytla i přijala, bez finančních náhrad (některé hlídané děti tedy měly vlastní peníze na útratu, tak jsem jim většinou zaplatila to, co vlastním dětem a co chtěly navíc, platily si samy), většinou funguje cca reciprocita. V minulosti jsem třeba i "půjčila" svou pracovní sílu na stavbě domku kamarádky, přičemž "odměnou" mi bylo (kromě oběda ~;)), že jsme mohly při práci s kamarádkou pokecat, protože ona tehdy kvůli té stavbě neměla jinak čas (já byla tehdy singl, takže o víkendu času dost a práce mi nijak nevadila). Ale její partner mi pak třeba zase pomohl s nějakým stěhováním, i jiné kamarádky mi "půjčovaly" své partery za účelem transportu břemen např. při stěhování atd ...
Myslím, že je strašně fajn, když takhle věci fungují.
Ale chápu, že někdo třeba je na tom finančně a majetkově natolik špatně, že 1) si moc nemůže dovolit někomu něco darovat zadarmo, 2) právě z tohoto důvodu je zablokovaný i proti tomu něco zadarmo přijmout. Tady o tom byla už spousta diskusí, jinak by mě to ani nenapadlo, z okolí to naštěstí neznkám

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.