| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ve vedlejší diskusi padlo pro mě dosti těžko uvěřitelné tvrzení, že pokud se někdo cítí mými slovy uražen, odpovídám za to vždycky já, i když jsem to jako urážku nemyslela.

Tak by mě zajímalo - nakolik odpovídá mluvčí za to, že se naslouchající cítí uražen?

Plně to chápu v případě přímého útoku (tj. že někoho urazí výrok "jsi debil" nebo "jen debil si může myslet to, co ty", případně "všichni učitelé jsou debilové"). Chápu i to, pokud vím, že někdo je na nějakou oblast citlivý a já se mu do ní úmyslně trefím s cílem se ho dotknout (např. že si zakládá na své schopnosti vařit a já mu řeknu, že vaří hnusně, i když to třeba ani není pravda, protože ho chci zranit). Chápu i to, že některé věci mají jakýsi "inherentní potenciál" urazit, protože lze předpokládat, že se budou dotýkat hodně lidí, a je s nimi nutné zacházet opatrně, ale také myslím, že se jejich značné části lze vyhnout tím, že člověk prostě nebude zevšeobecňovat a nebude se vyjadřovat hrubě.

Ale co věci, které se někoho dotknou, aniž by to byly explicitní urážky nebo úmyslná snaha zranit? Je možné mě vinit i za věci, které někomu řeknu bez úmyslu se dotknout, ale přesto se ho dotknou, protože si je vyloží úplně jinak než jsem je myslela?

Já jsem přesvědčená, že existujou i případy, že je někdo přecitlivělej, urážlivej nebo nadměrně vztahovačnej, a v takovým případě tam žádnou svou "vinu" nevidím.

Samozřejmě tam jde i o míru a ta je značně subjektivní a není jednoznačně daná, to si uvědomuji.

Přemýšleli jste někdy o tom? A jak to vnímáte vy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.