| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak především klid, to že se složíš nikomu nepomůže. Prostě nemáš standardní dítě,ale to není žádná tragédie jen trochu víc úsilí a práce.

Můj názor - pokud má matka možnost chodit do práce a zvládá i náročnější péči o dítko (logopedie,terapie, domácí cvičení ap.) je to rozhodně dobře pro její duševní pohodu a tím pádem i pro rodinu.
Osobně bych kontaktovala vybrané speciální školky a poptala se jak je to s možností přijetí, pak se ukáže jaké jsou možnosti a řešení vyplyne samo ....pokud bude třeba se v MŠ zapsat do pořadníku a perspektiva přijetí až za rok ,tak nezbývá než nechat malého v miniškolce a soustředit se na mimoškolkovou péči - kvalitní klinický logoped je základ ( my jsme chodili k dr. Michaličkové -http://www.drbuckova.cz/node/28 ).

To jestli bude chodit do speciálky 2 nebo 3 roky není v současné době podstatné, nelze odhadnout vývoj a svět naruby neobrátíš,pokud ve speciálce není místo nedá se nic dělat.

A popravdě s tím,že naše děti jsou nežádoucí kusy se prostě musíme vnitřně smířit ...dobrá zpráva je,že existují i vyjímky :-) Já hledám pro syna umístění do 6.třídy ZŠ a když mi paní ředitelka řekla ,že Matyáška ráda do nově otevřené třídy vezme málem jsem omdlela.

Závěrem : rozhodně radím neřešit dalekou budoucnost, soustředit se na bezprostřední problémy. Tyto děti se strašně rychle mění a umí dost nečekaně překvapit - né vždy pozitivně samozřejmě. Hlavně po letech už vím,že každý pokrok u nich má svůj čas a nelze ty věci uspěchat, takže trpělivost,přiměřený tlak a optimismus jsou základ.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.