| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myšutko,

no jasně, protože šli opět k dětem. To mě ani nenapadlo. Ale právě k té výuce je tolik věcí na udělání, že bych fakt měla dva týdny práce od rána do večera.

Když vezmu jen tu knihovnu, co teď dělám. Mě to baví, přihlásila jsem se dobrovolně, knížky jsou prostě super a knihovna je systém a řád, to je přesně pro mě...Musíme teď do systému zapsat přes tři tisíce knih (a to nepočítám, že tisícovku už jsme do PC zapisovaly dvakrát a bohužel to nejde přenást). Urváváme každé volné odpoledne, kdy nemusíme dělat něco jiného, takže je to tak dvě hodiny týdně já s jednou kolegyní, další hodinu třetí kolegyně. Jsme na tisícovce a děláme na tom od října. Ten čas bereme z času, kdy bychom mohly opravovat a dělat věci důležité pro práci s dětmi. A máme výčitky svědomí, že knihovna postupuje pomalu a současně že ta hodina by se dala využít jinde. Kdybych věděla, že v črvenci budu moct dva týdny sedět a zapisovat knížky a lepit kódy, ulevilo by se mi pro teď, a ještě by ta práce potom byla radost, protože by to šlo rychleji, nebylo by nutné ji přerušit, když se to zrovna nejméně hodí, rovnou by u toho mohl člověk ty knížky pospravit...obě činnosti by tak byly kvalitnější a nebyl by takový stres....totéž výroba pomůcek, úklid třídy, inventarizace, doplnění dokumentace....to všechno se většinou honí ve chvíli, kdy už je člověk unavený, i ty děti, takže je náročnější zvládat i to běžné s nimi, natož tyhle činnosti navíc.

Nebo loni jsem třeba takhle s kolegyní chystala ten týdenní plavecký výcvik. Musely jsme komplet napsat směrnici, všechny papíry pro rodiče, dozajistit dopravu...a vlastně byl problém, že jsme neměly pracoviště, kde by to šlo udělat. Bydlíme od sebe 30 km, po mailu to řešit nešlo, nebo teda šlo, ale to byla práce pro dva, jeden by se nadřel současně s hledáním v jiných dokumentech a sepisováním, trvqalo by to o dost déle...A ještě protivní rodinní příslušníci, protože o dovolené se máš věnovat jim a ne pracovat, že jo ~d~.

No a takhle by se dalo pokračovat, rozhodně by mě nenapadlo zkracovat volno dětem nebo prodlužovat tu dobu strávenou s dětmi jinak. Od toho si fakt člověk musí odpočinout a je to důležité i během toho roku. Ale ten odpočinek klidně může být vyplněn prací ~;).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.